Filmklub a Zöld Klubbal – David aranya

Február elején az a megtiszteltetés érte az Egyesületünket, hogy Kocsis Tibor rendezővel együtt tekinthettük meg a David aranya című dokumentumfilmet, még a hivatalos megjelenése előtt. A film az Új Eldorádó folytatásaként az erdélyi Verespatakon tervezett aranybánya-beruházás kérdéseit vizsgálja a helyi társadalom számos tagját megszólaltatva. A film különlegessége, hogy az alkotók húsz éven át követték a projektet 2000-től 2021-ig, s a történetet a helyi civil szervezet vezetőjének, Eugen David családjának életén keresztül mutatják be.

A mű megtekintése után hosszasan beszélgettünk a Rendező Úrral, aki kíváncsian hallgatta az észrevételeinket, megjegyzéseinket és a jelenleg is zajló utómunkák során figyelembe veszi majd azokat.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.